Aktualności

Wystawa psów myśliwskich w Lublinie

Na tamtejszym stadionie lekkoatletycznym oraz w hali widowiskowo-sportowej, 
w dniach 17-18 lipca, odbędą się: VII Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich, 
XII Krajowa Wystawa Psów Rasowych oraz Zawody Agility. W wystawach oraz zawodach weźmie udział ponad 1000 psów około 200 ras.
Organizatorem wystawy w Lubinie jest legnicki oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Więcej informacji: www.rcslubin.pl

X Regionalny Festiwal Kultury Łowieckiej w Węgorzewie

4 lipca 2015 na Placu Wolności w Węgorzewie odbędzie się X Regionalny Festiwal Kultury Łowieckiej. Na Planu wolności odbędą się koncerty muzyki myśliwskiej, konkurs kulinarny oraz konkurs nalewek.
W ramach Festiwalu odbędą się Zawody Strzeleckie IX Turniej Mazurski w Strzelaniach Myśliwskich w ramach Zawodów o Laur św. Brunona. Pasjonatów motoryzacji organizatorzy zapraszają na Hunter Off Road Cup 2015, gdzie podczas zmagań terenowych będzie można sprawdzić swoje umiejętności w jeździe w terenie.

Ożywić pola - Rok Bażanta

Wystartowała  akcja aktywnej edukacji ekologicznej prowadzonej w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce przy współpracy z KŁ Łowiec Wrocław.
Zgodnie z tematyką priorytetową działania, głównymi celami akcji "Ożywić Pola są przedsięwzięcia promujące realizację zasad zrównoważonego rozwoju i polityki ekologicznej.
Więcej informacji i fotorelację z przebiegu akcji na stronie: ROK BAŻANTA

Delta Optical we Włocławku

27 czerwca na strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku odbędzie się II Ogólnopolski Puchar Delty Optical. 
W trakcie zawodów będzie można przetestować wiele celowników oraz lornetek.
Szczegóły na stronie DELTA OPTICAL

W czerwcu do Lublina

20 czerwca na terenie Lubelskiego Skansenu odbędą się  III Lubelskie Dni Kultury Łowieckiej.
W programie m.in. pokazy sokolnicze oraz psów myśliwskich i koncert sygnalistów.
Więcej na stronie ZO LUBLIN

W Lesku z sygnalistami

31 maja w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbędzie się V Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego”.
Muzycznym zmaganiom towarzyszyć będą m.in. konkurs wabiarzy, wystawa przyrodnicza, konkursy dla dzieci i dorosłych dotyczące tematyki leśnej oraz atrakcje na strzelnicy sportowej.
Więcej w PROGRAMIE

W czwartki do Kochcic

Co czwartek na strzelnicy w Kochcicach odbywają się strzelania w ramach Pucharu Czwartków Strzeleckich.
Ich celem jest upowszechnianie strzelectwa myśliwskiego, doskonalenie umiejętności oraz integracja środowisk strzeleckich. 
Finał odbędzie się w październiku.
Więcej w TERMINARZU SPOTKAŃ

„O róg Wojskiego” i inne atrakcje

W dniach 22–24 maja na terenie Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych 
w Brynku oraz w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie odbędzie się 20. edycja.
Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Festiwal łączy się z rocznicą 70-lecia szkoły w Brynku oraz z VI Piknikiem Leśno-Łowieckim „Cietrzewisko” w Koszęcinie.
W tym roku przypada także 20-lecie Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ. Głównym punktem festiwalu jest XX Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O róg Wojskiego”.
W ramach festiwalu odbędą się także XVI Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej, wystawy przyrodniczo-łowieckie oraz biesiada.
Szczegółowy program w INFORMATORZE

Porozmawiajmy o lasach

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie od 2007 r. cyklicznie organizuje. Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy „Bajarze z Leśnej Polany" im. redaktora Andrzeja Zalewskiego. 21 i 22 maja odbędzie się już 9. edycja konkursu. Treść gawęd powinna obejmować dziedziny związane z kulturą ekologiczną oraz dawnym i obecnym stosunkiem człowieka do lasu. Jury ocenia m.in. sprawność komunikacyjną mówcy, wymowę, intonację oraz język ciała. Patronat nad wydarzeniem objęli Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Zawody Strzeleckie o Puchar Przechodni Andrzeja Radzińskiego i firmy Perazzi.

9 maja 2015 r. na Strzelnicy w Krzywiniu odbędą się Zawody Strzeleckie o Puchar Przechodni Andrzeja Radzińskiego i firmy Perazzi.

HUBERTUS EXPO 2015

24-26 kwietnia zapraszamy do Warszawy na 12. Edycję Międzynarodowych Targów Łowiectwa Strzelectwa i Rekreacji HUBERTUS EXPO 2015. 
Po raz ostatni w terminie kwietniowym – od przyszłego roku Targi odbędą się w marcu. To impreza Targowa z najdłuższą tradycją w Polsce. Podczas tegorocznej edycji na zwiedzających będą czekać małe zmiany, a Zarząd Główny PZŁ zaprasza na swoje odświeżone stoisko. Specjalna strefa smaków oraz kącik edukacyjny dla dzieci Huberci Expo. Na te i wiele innych atrakcji zapraszamy do Warszawy. 
Więcej na stronie: HUBERTU EXPO

PUCHAR WIOSNY Sporting z cyklu PUCHAR CZTERECH PÓR ROKU 2015.

Klub Strzelecki „Omega” Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Parkurowego zapraszają na zawody strzeleckie PUCHAR WIOSNY Sporting z cyklu PUCHAR CZTERECH PÓR ROKU 2015. 
Zawody odbędą się 18-19 kwietnia 2015 na strzelnicy w Bydgoszczy. 2 dni 200 rzutków !!!


Więcej na stronie: www.parcour.pl 

VII Małopolski konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira”.

18 kwietnia 2015 na zamku w Niepołomicach odbędzie się VII Małopolski konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira”.

Więcej na stronie MUZYKA MYŚLIWSKA

XXIII Próba pracy Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych ras im. Tadeusza Sanickiego.

11 kwietnia 2015 r. Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Krakowie, Komisja Kynologiczna ORŁ w Krakowie oraz Związek Kynologiczny Oddział w Krakowie zaprasza na XXIII Próbę pracy Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych ras im. Tadeusza Sanickiego. 

Konkurs odbędzie się na terenie Nadleśnictwa Niepołomice oraz Koła Łowieckiego „Żubr” w Niepołomicach i „Podwawelskie” w Krakowie. 
Więcej na stronie PZŁ KRAKÓW 

„O złote Dajrot”

Dorota Durbas-Nowak, kobieta myśliwy, publicystka i blogerka zaprasza na drugą edycję konkursu "O Złote Dajrot", na najlepsza stronę internetową o łowiectwie. 
Wśród portali, blogów, stron kół łowieckich, stowarzyszeń i klubów, a także stron zespołów muzyki myśliwskiej i autorskich stron myśliwych oraz sympatyków łowiectwa zostaną wyłonione te, które najlepiej propagują łowiectwo w internecie. Szczegóły i regulamin konkursu na stronie JAGERMEISTERIN  a ogłoszenie wyników na targowej scenie podczas EXPOHunting.